यस्ता छन् मीस सुप्रानेशनल २०१९ का उत्कृष्ट १० सुन्दरीहरु (भिडियो)

५ मंसिर २०७६, बिहीबार ११:२५
Featured Video Play Icon

चन्द्र घलान,मकवानपुर, ०५ मंसिर । मिस सुप्रानेशनल २०१९ डिसेम्बर ६ तारिखमा पोल्याण्डमा हुँदैछ । प्रतियोगितामा विभिन्न देशका मिस सुप्रानेशनलहरुले सहभागिता जनाउँदै छन् । नेपालबाट पनि निकै नै सम्भावना बोकेकी मिस सुप्रानेशल नेपाल २०१९ रोज लामाले प्रतियोगितामा सहभागिता जनाउँदै छिन् । मिस सुप्रानेशनलको ‘सुप्रा फ्यान भोट कन्टेस्ट’ मा उत्कृष्ट १० मा पर्दै रोजले नेपालका लागि आसा पनि देखाएकी छिन् । ११ नोभेम्बरबाट सुरु भएको सुप्रा फ्यान भोट डिसेम्बर ६ तारिखसम्म चल्नेछ । यस भोटिङको अन्तिमसम्मै उत्कृष्ट १० मा परेर विजेता हुने प्रतियोगीलाई मिस सुप्रानेशनलको अन्तिम १० प्रतियोगीका रुपमा छनौट गरिने आयोजकले जनाएको छ । त्यसैले यदि तपाईँ पनि नेपालकी रोज लामालाई अन्तिम १० मा पुराउन चाहानुहुन्छ भने मिस सुप्रानेशनलको एपबाट उनलाई विश्वका जुनसुकै ठाउँबाट भोट गर्नसक्नुहुन्छ । भोट गर्ने तरिकाका लागि यस च्यानलका थप भिडियोहरु हेर्नसक्नुहुनेछ । यस भिडियो सामग्रीमा १९ नोभेम्बरसम्म फ्यान भोटिङमा उत्कृष्ट १० मा परेकी रोज सहित १० देशका सुन्दरीहरुका बारेमा चर्चा गरिएको छ । हेरौँ यो भिडियो–

१) ग्लोरेन ग्यालोज, क्यानडा–मोडलिङका साथै नृत्य प्रशिक्षक समेत रहेकी ग्लोरेन ग्यालोज मिस सुप्रानेशनल क्यानडाकी विजेता हुन् । नर्सिङमा ब्याचलर गरेकी उनी २४ वर्षकी छिन् । मल्टीपर्पोज डान्स स्टुडियो खोल्ने लक्ष्य राखेकी उनी डकुमेन्ट्री हेर्न, अध्ययन गर्न, खाना बनाउन र कोरियोग्राफी गर्न मन पराउँछिन् । फिलिपिन्समा जन्मिएकी उनले भविष्यमा सित्तैमा अध्ययन गर्न पाउने विद्यालय खोलेर बालबालिकाका लागि उदाहरणिय काम गर्ने लक्ष्य समेत राखेकी छिन् ।
२) सेफाली सुद, भारत–बिजनेश एडमिनिस्ट्रेसनमा डिग्री गरेकी भारतकी सेफाली सुद मिस सुप्रानेशनल ईण्डियाकी बिजेता हुन् । २४ वर्षीया सेफाली हाल साईकोलोजी अध्ययन गर्दैै छिन् । फुर्सदको समयमा अध्ययन गर्न, साहित्य लेख्न, रोटी बनाउन र नृत्य गर्न रुचाउने उनले मोडलिङमै करियर बनाउने लक्ष्य राखेकी छिन् । नयाँ दिल्ली निवासी उनले साईकोलोजीमा दक्षता हासिल गरेर मनोरोगीहरुको लागि लाभदायक काम गर्ने योजना बनाएकी छिन् ।
३) जेसिका फित्रियाना, ईन्डोनेसिया–जेसिका फित्रियाना मिस सुप्रानेशनल २०१९ ईन्डोनेसियाकी विजेता हुन् । बिजनेश म्यानेज्मेन्टमा डिग्री गरेकी जेसिका फर्निचर स्टोरका सञ्चालक समेत हुन् जहाँ १२० जना कामदारहरु कार्यरत छन् । फुर्सदको समयमा नृत्य गर्न, पेन्टिङ गर्न, अभिनय गर्न, स्विमिङ गर्न र बक्सिङ खेल्न रुचाउँछिन् । आफै जागिर सिर्जना गरेर अरुलाई समेत जागिर खुवाउन लक्ष्य राख्ने उनले एचआईभी एड्स संक्रमितहरुका लागि विभिन्न फाईदाजनक कार्य गर्ने लक्ष्य राखेकी छिन् । उनी हाल एआरभी प्रदान गर्ने संस्थामा समेत कार्यरत छिन् । २४ वर्षीया जेसिका वेस्ट जाभामा बस्छिन् । उनले रोगबाट संक्रमित बालबालिकाका लागि आफैले प्रोजेक्ट समेत सुरु गर्दैछिन् । उनले यस प्रोजेक्टलाई विश्वमा फैलाउने समेत योजना बनाएकी छिन् ।
४) ईन म्या चेई, म्यानमार–अंग्रेजीमा बिए गरेकी २६ वर्षीया ईन म्या चेई मिस सुप्रानेशनल म्यानमार २०१९ की विजेता हुन् । टेलिभिज कार्यक्रम प्रस्तोता समेत रहेकी ईन म्या चेई पार्ट टाईम एमसीको पनि काम गर्छिन् । उनी फुर्सदको समयमा यात्रा गर्न, अध्यापन गर्न, लेख्न, अभिनय गर्न, अध्ययन गर्न र गीत गाउन मन पराउँछिन् । भविष्यमा टेलिभिजन होस्टकै रुपमा देशको पर्यटन विकासमा टेवा पुराउने लक्ष्य राखेकी उनले कलाकार बन्नुका साथै देशमै सौन्दर्य प्रतियोगिता गर्ने लक्ष्य समेत राखेकी छिन् । उनी आफ्नी आमाको आत्मात्यागी मनोभावनाबाट प्रभावित भएको बताउँछिन् ।
५) रोज लामा, नेपाल–काठमाडौँ जोरपाटीकी स्थायी निवासी रोज लामा मिस सुप्रानेशनल नेपाल २०१९ की विजेता हुन् । क्यालोफोर्नियामा बस्ने नेपालीहरुमाझ भएको मिस नेपाल क्यालेफोर्निया २०१७ की बिजेता समेत बनिसकेकी रोज लामा सुन्दर पेन्टिङ गर्नसक्ने खुबीका कारण पनि चर्चित छिन् । मिस नेपाल २०१९ मा मिस एथलेटमा रोजले तृतिय स्थान हासिल गरेकी थिईन् । उनी मिस फोटोजेनिक र मिस ग्लामरको टाईटल समेत जितेकी थिईन् । फुर्सदको समयमा अध्ययन गर्न, लेख्न, नृत्य गर्न तथा नयाँ नयाँ खोज गर्न मन पराउने उनले इन्डष्ट्रीयल डिजाईन र स्टुडियो आर्टसमा डिग्रीको तयारी गर्दैछिन् । २१ वर्षीया रोज ८ वर्षदेखि क्यालोफोनिर्यामा बसोबास गर्दैछिन् । भविष्यमा नेपालमै सफल उद्यमीका रुपमा काम गर्ने सोच बनाएकी रोज नेपालमा रोजगारी सिर्जना गर्न चाहान्छिन् । आर्टलाई करियरका रुपमा स्थापित गर्न सकिन्छ भन्ने प्रमाणित गर्ने लक्ष्य बोकेकी छिन् ।

६) ज्यानिक मसेता, पेरु–न्यूयोर्कको म्यानहट्टन सेन्टरमा असिस्टेन्ट अडियो ईञ्जीनियरको रुपमा कार्यरत ज्यानिक मसेता मिस सुप्रानेशनल पेरुकी विजेता हुन् । ईजाजत प्राप्त चाईल्ड केयर एडुकेटर समेत रहेकी २५ वर्षीया ज्यानिक डिजियईङ, फोटोग्राफी, फेसन स्टाईलिङ र कन्टेन्ट क्रियट गर्न रुचाउँछिन् । ज्यानिक टप अफ म्युजिक प्लेटफर्मकी कोफाउण्डर समेत हुन् । सडकबाट अघि बढ्दै संगीतमा लाग्ने लक्ष्य बनाएकाहरुका लागि काम गर्ने लक्ष्य बनाएकी उनले श्रमशोषणमा परेका बालबालिकालागि काम गर्ने समेत सोच बनाएकी छिन् ।
७) रेशम रमिर्ज साईद, फिलिपिन्स–रेशम रमिर्ज साईद मुस्लिम समुदायबाट पहिलो मिस सुप्रानेशनल फिलिपिन्सको ताज जित्न सफल सुन्दरी हुन् । सुप्रानेशनलको जिम्मेवारी पुरा गर्न अध्ययनलाई समेत स्थगित गरेकी रेशम अङ्ग्रेजी, उर्दु, पञ्जाबी, अरेविक र फ्रेञ्च भाषामा दख्खल राख्छिन् । यात्रा गर्न, स्विमिङ गर्न, बक्सिङ र कपडा डिजाईन गर्न रुचाउने उनले आफुलाई भविष्यमा वकिलको रुपमा चित्रण गर्न रुचाउँछिन् । साईकोलोजी अध्ययन गरेकी उनले लैंगिक समानता र महिला शशक्तिकरणमा वकालत गर्न आफु तयार रहेको बताउँछिन् । उनी सुप्रानेशनलको ताज जित्ने दोस्रो फिलिपिनी महिला बन्ने लक्ष्य राखेको बताउँछिन् ।
८) एण्टोनिया पोर्सिल्ड, थाईल्याण्ड–भियतनाममा हुर्किएकी २३ वर्षीया एण्टोनिया पोर्सिल्ड मिस सुप्रानेशनल थाईल्याण्डकी बिजेता हुन् । हाल बैंककमा बस्दै आएकी उनले अध्ययन तथा कामका सिलसिलामा ७ वटा देशमा बसोबास गरेर त्यहाँको रहनसहन महशुस गर्न पाएकी छिन् । फुर्सदको समयमा यात्रा गर्न, खेलकुदमा सहभागी हुन र सामाजिक कार्यमा सहभागी हुने उनको चाहाना छ । भविष्यमा विज्ञापन एजेन्सी तथा पिआर फर्म संचालन गर्ने लक्ष्य राखेकी उनले शारिरिक र मानशिक रुपमा विक्षिप्त भएका बालबालिकाका लागि फाउण्डेसन समेत निर्माण गर्ने सोच राखेकी छिन् ।
९) गाब्रियला डेलाक्रुज, भेनेजुयला–सोसियल कम्युनिकेशनमा डिग्री गरिरहेकी गाब्रियला डेलाक्रुज मिस सुप्रानेशनल भेनेजुयलाका विजेता हुन् । २० वर्षीया गाब्रियला कुनै समयमा ईङ्गल्याण्डमा समेत बसोबास गर्थिन् । फुर्सदको समयमा अध्ययन, मोडलिङ र जिम जान उनी मनपराउँछिन् । मिस सुप्रानेशनल जित्ने पहिलो भेनेजुलियन सुन्दरी बन्ने होडमा रहेकी गाब्रियला चर्चित मोडल बन्ने चाहाना राख्छिन् ।

१०) नोग च्याउ न्युन, भियतनाम–मिस सुप्रानेशनलकै दिन २५ औँ वसन्तमा प्रवेश गर्दै गरेकी नोग च्याउन न्युन मिस सुप्रानेशनल भियतनामकी विजेता हुन् । सानैमा बुवा गुमाएकी नोग च्याउ समाजमा क्यान्सरका बिरामीहरु बढ्दै गएको देखेपछि बायोटेक्नोलोजी अध्ययनमा लागिन् । फुर्सदको समयमा यात्रा गर्न र स्वयमसेवा गर्न रुचाउने उनी टप मोडल बन्न चाहान्छिन् । उनले स्वास्थ्य सम्बन्धी जनचेतना मुलक कार्यहरु गर्ने लक्ष्य पनि राखेकी छिन् । आदरणीय दर्शविन्द यी उत्कृष्ट १० प्रतियोगीहरु तपाईलाई कस्तो लाग्यो ? कृपया कमेन्ट गर्नुहोस् । तपाई पनि नेपालकी रोज लामा अथवा अन्य देशका प्रतियोगीहरुलाई भोट गर्न चाहानुहुन्छ भने भोट गर्ने तरिका हाम्रो च्यानलका थप भिडियोहरुमा दिइएको छ । यस्तै भिडियोहरुका लागि हाम्रो च्यानललाई सब्स्क्राईब गर्नुहोस् ।
यो पनि हेर्नुहोस्
मीस सुप्रानेशनल २०१९ को फ्यान भोटिङको उत्कृष्ट १० मा नेपालकी रोज लामा, यसरी गरौँ भोट (भिडियो)


यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*