सिलाईकटाई तालिममा माझी प्रथम, मोक्तान दोस्रो

२५ असार २०७६, बुधबार १३:२१

मकवानपुर, २५ असार । व्यवसायिक तथा सीप विकास तालिम केन्द्र हेटौंडाले महिला आवासिय, कम्प्यूटर सफ्टवयर र कुक तालिम सम्पन्न गरेको छ । ६ महिने सिलाईकटाई तालिममा अमृता बलामी र रचना राजथलाले प्रशिक्षण दिएका थिए । तालिममा मकवानपुर, सिन्धुली, सिन्धुपाल्चोक, अर्घाखाँची, दोलखा, चितवन लगायतका १९ महिलाको सहभागिता रहेको थियो ।

तालिममा राधिका माझी (सिन्धुली) प्रथम, सरिताकुमारी मोक्तान (मकवानपुर) दोस्रो र करिष्मा परियार (अर्घाखाँची) तेस्रो भई क्रमशः ३ हजार, २ हजार, १ हजार रुपैया प्रदान गरिएको थियो । तालिमका सबै सहभागीलाई तालिम समापनका क्रममा १–१ थान सिलाई मेसिन प्रदान गरिएको थियो । त्यस्तै, २१ जना सहभागी ६ महिने कम्प्यूटर सफ्टवयर तालिममा दीपक सुवेदी र अच्युत पोखरेलले प्रशिक्षण दिएका थिए ।

यसैबिच, शारिरीक रुपमा अपाङ्गता भएकाका लागि स्वरोजगार तथा सीपमुलक ३ सय ९० घण्टे कुक तालिम सम्पन्न भएको छ । प्रदेश ३ को सामाजिक विकास मन्त्रालयको सहयोगमा व्यवसायिक तथा सीप विकास तालिम केन्द्र हेटौंडाले तालिम सञ्चालन गरेको हो । राष्ट्रिय अपाङ्ग महासंघ प्रदेश ३ सँगको समन्वयमा आयोजना गरिएको तालिममा हिराप्रसाद पौडेलले प्रशिक्षण दिएका थिए । सुनिता क्षेत्री र सरिता थापा मगरले दोभासेको भुमिका निर्वाह गरेको तालिममा १० महिलासहित १८ जनाको सहभागिता रहेको थियो ।

सामाजिक विकास मन्त्रालयका महाशाखा प्रमुख ईन्दिरा ओझाको प्रमुख आतिथ्य रहेको समापन कार्यक्रम व्यवसायिक तथा सीप विकास तालिम केन्द्र हेटौंडाका प्रमुख युवराज गुरुङ्गको अध्यक्षतामा भएको थियो । प्रशिक्षक हिराप्रसाद पौडेल, राष्ट्रिय अपाङ्ग महासंघ प्रदेश नम्बर ३ का सहसचिव सन्तोष पौडेल लगायतले मन्तव्य व्यक्त गरेको समापन कार्यक्रममा व्यवसायिक तथा सीप विकास तालिम केन्द्रका अधिकृत उत्तम दाहाल, सुब्बा नवराज सापकोटा लगायतको आतिथ्य रहेको थियो ।


यो पनि हेर्नुहोस्
यस्तो कडा मेयर

मुर्चुङ्गा टिभीको लोकप्रिय समाचारहरु

हेटौँडाका युवाहरु ‘झुम्के बुलाकी’ किनेर मायालु फकाउँदै (भिडियो सहित)

मकवानपुरमा पछिल्लो समय चर्चामा रहन सफल डान्स ग्रुप ‘द हेटौँडा क्रियु’ को डान्स कभर भिडियो ‘झुम्के बुलाकी’ सार्वजनिक भएको छ । मायालु इन्टरटेन्मेन्टको युट्युब च्यानल मार्फत भिडियो रिलिज गरिएको हो । कलाकार दिलिप लामासहितको हेटौँडाका युवाहरुले म्यूजिक भिडियोमा आफ्नो मायालुलाई फकाएको दृश्यहरुलाई निकै कलात्मक तरिकाले स्क्रिनमा देखाईको छ । सिर्जु अधिकारी र अमृत खातीको आवाजमा रहेको उक्त गितको भिडियो द हेटौँडा क्रियुले तयार पारेको हो । भिडियोमा क्रियुका विष्णु, अमित,दिपक, दिलिप, कृष्ण, बिसु, अनिता, सन्ध्या र प्रियंकाको नृत्यलाई हेर्न सकिन्छ । गीतमा बिसम गौतमको शब्द र सिर्जु अधिकारीको संगीत रहेको छ । विष्णु ठकुरीको निर्देशन तथा कोरियोग्राफी रहेको भिडियोलाई आशिष लामा, सुजन मग्राती र मिलन श्रेष्ठले खिचेका हुन् । हेटौँडाका रमणिय पर्यटकीयस्थलहरुमा म्यूजिक भिडियो छायाँकन गरिएको छ ।

कुसुम तामाङले जितिन् मिस तामाङ पोखरा २०१९ को ताज

मिस तामाङ पोखरा २०१९ को ताज कुसुम तामाङले जितेकी छिन् । बिरौटा निवासी कुसुमले फाईनल राउण्डका निर्णायक तथा कलाकार एवम् पाईलट विजय लामाको प्रश्नको उत्कृष्ट जवाफ दिँदै ताज जितेकी हुन् । कुसुमलाई नेपालको राष्ट्रिय गानको ‘बहुल जाति भाषा धर्म संस्कृति छन् विशाल’ अंशको अर्थ सोधिएको थियो । उनको जवाफलाई निर्णायकले उत्कृष्ट ठहराएपछि उनले ताज पहिरिन सफल भएकी हुन् । उनलाई मिस तामाङ पोखरा २०१८ की बिजेता कविता बोम्जनले ताज पहिराएकी थिईन् । ताजसँगै उनले बेस्ट पर्सानिलिटी टाईटल पनि जितेकी छिन् । उनले नगद ५० हजारसँगै, ताज, ट्रफी र प्रमाणपत्र समेत प्राप्त गरेकी छिन् । कुसुमलाई म्यूजिक भिडियोमा अभिनय गर्ने अवसर पनि मिल्नेछ ।

प्रतियोगितामा नालामुखका प्रिती तामाङ मिस कन्फिडेण्टको टाइटलसंगै फस्ट रनरअप भएकी छिन् । उनले नगद ३० हजार सहित ताज, ट्रफी, प्रमाणपत्र प्राप्त गरिन् । साथै रामेछापकी सजना वाइवा मिस ट्यालेण्टको टाइटलसंगै सेकेण्ड रनरअप बन्न सफल भएकी छिन् । उनले नगद २० हजार, ताज, ट्रफी, प्रमाणपत्र प्राप्त गरेकी छिन् । त्यस्तै लामागाउँकी श्वेता पाख्रिनले मिस पपुलरको टाइटलसंगै भ्युवर्स च्वाइस अवार्ड समेत जितेकी छिन् । उनले नगद १५ समेत प्राप्त गरेकी छिन् । प्रतियोगितामा बिरौटाकी सुस्मा लोप्चान मिस कल्चर, बाटुलेचौरकी सोफिया स्याङबो मिस पंक्च्युवल, काठमाण्डौ बसोबास गर्ने मकवानपुरकी जेमिना घिसिङ मिस फ्रेण्ड्ली, घारीपाटनकी रिस्ता घिसिङ मिस डिसिप्लिन, रत्नचोककी अमृता तामाङ मिस फोटोजेनिक, एयरपोर्टकी अस्मिता तामाङ बेस्ट वक, काठमाण्डौकी रिता लोप्चन बेस्ट स्माइल, पोखरा लेकसाइडकी मिनु थोकर बेस्ट पर्फमेन्स, पोखरा बुद्धचोककी सोनी तामाङ ब्युटी विथ पर्पोज र सृजनाचोककी आशा तामाङ बेस्ट हेयर टाईटल जित्न सफल भएका थिए । प्रतियोगितामा १४ जना प्रतियोगीहरु सहभागीहरु थिए ।

बैदाम तामाङ समाज पोखराको आयोजनामा भएको प्रतियोगितामा कलाकार तथा पाइलट विजय लामा, नेपालको पहिलो अन्र्तराष्ट्रिय मोडल कोरियोग्राफर तथा कलाकार प्रशान्त ताम्राकार, पोखरा विश्वविद्यालयकी सह प्रशासकिय अधिकृत तथा पहिलो मिस पोखराका फस्ट रनरअप रजनी केसी, मिस तामाङ नेपालकी संयोजक रञ्जिता लामा, गायक, संगीतकार श्यामसुङ तामाङ रहेका थिए । सन् २०१६ बाट सुरु भएको प्रतियोगितामा सन् २०१६ को संस्करण निमा लामा, सन् २०१७ मा दिप्ती गोम्जा र सन् २०१८ मा कविता बोम्जनले ताज पहिरिन सफल भएकी थिईन् ।


यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*