तामाङ गीत ‘डम्फुमी ह्राप्सी’ लाई ४ लाखभन्दा बढी भ्युज

१० असार २०७६, मंगलवार २२:३९

मकवानपुर, १० असार । तामाङ कथानक चलचित्र ‘ङिङ्जे’ को ‘डम्फुमी ह्राप्सी’ बोलको गीतले युट्युबमा चर्चा कमाउन सफल भएको छ । गीतमा चलचित्रका नायक अमिर दोङ र नायिका सुस्मा थिङसहित अन्य कलाकारहरुको अभिनय छ । चलचित्रको यो गीतलाई यो समाचार तयार पार्दासम्म ४ लाख २२ हजारभन्दा बढी पटक हेरिएको छ । गीतमा रोशन लामा र जीतु लोप्चनको आवाज रहेको छ । गीतको शब्द रुपेन मोक्तानले लेखेका हुन् । गीतमा रोशन लामाको संगीत रहेको छ ।

चलचित्रको यस अघि नै दुई अन्य गीत समेत सार्वजनिक भइसकेको छ । चलचित्रको कथा र स्क्रिप्ट ऋतुराज पाख्रिनले लेखेका छन् । अमिर दोङको निर्देशन रहेको चलचित्रमा अमिरसँगै सुश्मा थिङ,रुपा एस घले, पुष्पाञ्जली लोप्चन, कुइसङ रुम्बा, पदम दोङ, मोनिका मोक्तान, अनिता नेगी, रञ्जिता लामा, सोम मोक्तान, बाल कलाकारमा सजिना लोप्चन लगायतको अभिनय रहेको छ ।

चलचित्रका कार्यकारी निर्माता तेनेराज दोङ र प्रबिन घिसिङ हुन् । छायांकन तथा सम्पादनको जिम्मा विक्रम लामा मोक्तानले लिएका छन् । चलचित्रमा राजु दोङको द्वन्द र कृष्ण ब्लोनको कोरियोग्राफी रहेको छ । चलचित्रलाई रञ्जिता लामा र दिपेन्द्र लोप्चन तामाङले निर्माण गरेका हुन् । हेर्नुहोस् गीत–

यो पनि हेर्नुहोस्

यस्तो छ ज्यानमारा भिडियो

मुर्चुङ्गा टिभीको लोकप्रिय समाचारहरु

हेटौँडामा भएको ‘प्रथम थारु माघी महोत्सव’ मा यस्तो भयो (भिडियो भाग–१)

मकवानपुरको हेटौँडा उपमहानगरपालिका वडा नम्बर ४ मा अवस्थित वासुदेव सभागृहमा मंगलबार ‘प्रथम थारु महोत्सव २०७५’ सम्पन्न भयो । थारु कल्याणकारिणी सभा, थारु विद्यार्थी सभा, थारु महिला सभा र थारु युवा सभा मकवानपुरको संयुक्त आयोजना र विभिन्न संघ संस्थाहरुको सहयोगमा हेटौँडामा पहिलो पटक माघी महोत्सव मनाइएको हो । महोत्सवको हेटौडा उपमहानगरपालिकाका मेयर हरि बहादुर महतले उद्घाटन गरेका थिए । के–के भयो त उक्त मेलामा ? हेरौँ पहिलो भाग–

अशोक तामाङ र निर्मला घिसिङको ल्होछार गीत ‘जेबा म्राङ्सी’ सार्वजनिक

मकवानपुरका चर्चित गायक अशोक तामाङको तामाङ भाषामा तयार पारिएको ल्होछार गीत ‘जेबा म्राङ्सी’ सार्वजनिक भएको छ । गीतमा अशोक तामाङ र निर्मला घिसिङले आवाज दिएका छन् । कुमार स्याङ्बाको शब्द र निमा दोङको संगीतमा गीत तयार भएको हो । गीतको म्यूजिक भिडियोमा अभि लामा र सैना तामाङले अभिनय गरेका छन् । अभि लामाको कोरियोग्राफी रहेको गीतको म्यूजिक भिडियोलाई सूर्य लामाले छायाँकन तथा निर्देशन गरेका हुन् । सार्वजनिक गीतको म्यूजिक भिडियोलाई अहिलेसम्म १२ हजारभन्दा बढी पटक हेरिएको छ ।

गायक तामाङले यो गीतलाई पनि श्रोता तथा दर्शकले रुचाउने अपेक्षा गरेको बताएका छन् । उनका अन्य गीतलाई पनि दर्शक श्रोताले रुचाएका थिए । उनका यस अघि नै मै विदेश जाँदा, हिमाल पारी गाउँ, मैच्याङ्नी मोरी, वैँशले लगायतका गीतहरु सार्वजनिक भईसकेका छन् ।

सन्तोष लामाको म्यूजिक भिडियोमा मकवानपुरका फुर्बा दोर्जे र साबित्राको रोमान्स

नेपाली ताराको बिजेता बनेर थप चर्चामा आएका गायक सन्तोष लामाको नयाँ म्यूजिक भिडियो सार्वजनिक भएको छ । लामाको आवाजमा रहेको ‘बिर्सन म सक्दिन’ बोलको म्यूजिक भिडियो सार्वजनिक भएको हो । म्यूजिक भिडियोमा मकवानपुरका कलाकार फुर्बा दोर्जे मोक्तान तामाङ तथा चर्चित मोडल साबित्रा थिङले अभिनय गरेका छन् । नयाँ वर्ष सन् २०१९ को अवसर पारेर सार्वजनिक भएको म्यूजिक भिडियोमा फुर्बा दोर्जेसँगै साबित्राको अभिनय प्रशंसनीय छ ।

मायाप्रेमले भरिपूर्ण म्यूजिक भिडियोमा फुर्बा र सावित्राको जोडी निकै सुहाएको छ । साबित्रा र फुर्बाको अभिनय कौशल समेत भिडियोमा देखिएको छ । गीतमा रोशन भट्टराईको शब्दमा चर्चित संगीतकार न्ह्यु बज्रचार्य को संगीत छ । गायक सन्तोष लामाको एल्वम अक्षतामा उक्त गीत समावेश छ । मलेसियामा छायाँकन भएको म्यूजिक भिडियोलाई सुन्दर लावतीले निर्देशन गरेका हुन् । प्रवासमा रहेर पनि कलाकारिता क्षेत्रमा सक्रिय रहेका मकवानपुरे फुर्बाले दर्जनौ म्यूजिक भिडियोमा समेत अभिनय गरिसकेका छन् । नेपाल म्हार म्हेन्दो तामाङ कलाकार संघ मलेसियाका अध्यक्ष समेत रहेका फुर्बा समाजसेवी पनि हुन् ।

प्रजिअ अस्मान तामाङले दिए ७२ वर्षीय चन्द्रज्योति भोलनलाई नागरिकता

मकवानपुरकी चन्द्रज्योति भोलनले ७२ वर्षमा नागरिकता प्राप्त गरेकी छिन् । पुर्वि मकवानपुरको बकैया गाउँपालिका वडा नंबर १ की भोलनले बिहीबार नागरिकता पाएकी हुन् । बकैया गाउँपालिकाको पनि निकै विकट स्थानमा रहेको वडा नंबर १ महादेव डाँडामा बिहीबार भएको नागरिकता वितरण शिविरमा मकवानपुरका प्रमुख जिल्ला अधिकारी अस्मान तामाङले उनलाई नागरिकता वितरण गरेका हुन् । नागरिकता नपाउँदै मरिन्छकी भन्ने पिरमा बाँचीरहेकी उनको नागरिकता पाउने सपना पुरा भएको छ ।

नागरिकता दिन आएकोमा जनप्रतनिधि तथा प्रमुख जिल्ला अधिकारी तामाङलाई धन्यवाद समेत ब्यक्त गरिन् । प्रजिअ तामाङ सहितको प्रशासनको टोली, बकैया गाउँपालिका अध्यक्ष दामोदर खनाल, उपाध्यक्ष सरला बोलखे सहितको गाउँपालिकाको जनप्रतिनिधिहरुको टोली तथा जिल्ला निर्वाचन कार्यालय मकवानपुरको टोली बिहीबार शिविरको लागि बकैयामा पुगेको थियो । नागरिकता टोलीले बकैया १ का १ सय २७ जनालाई नागरिकता वितरण गरेको छ । त्यस्तै ९४ जनाले फोटो सहितको मतदाता नामावलीमा आफ्नो नाम दर्ता गरेका छन् । शुक्रबारसम्म सञ्चालन हुने शिविरमा ५ सय भन्दा धेरैले सेवा लिने अनुमान गाउँपालिकाले गरेको छ ।

सागर घिसिङ र मन्सु लामाको जोडी ‘पिरोमा रैछ’ मा यस्तो देखियो

तामाङ चलचित्र सहित नेपाली गीतका म्यूजिक भिडियोहरुमा अभिनय गरेर चर्चा कमाउन सफल नायक सागर घिसिङ र कलाकार मन्सु लामा अभिनित नयाँ गीतको म्यूजिक भिडियो सार्वजनिक गरिएको छ । गायक करण बम्जनको ‘पिरोमा रैछ’ बोलको गीतमा सागर र मन्सुको अनस्क्रिन रोमान्स निकै नै सुहाउँदो देखिएको छ । करण बम्जनको सुमधुर आवाजमा सजिएको गीतमा साङ्गे ब्लोन तामाङको शब्द र अभिषेक तामाङको संगीत सुन्न सकिन्छ । प्रतिक ङेसुरको कोरियोग्राफी र निर्देशनमा तयार भएको म्यूजिक भिडियोलाई विक्रम मोक्तानले खिचेका हुन् ।

राम्रो कथावस्तु सहित प्रशंसनिय निर्देशनमा तयार भएको म्यूजिक भिडियोमा सागर र मन्सुको प्रेमलाई सफल बनाउन अर्का कलाकार जीवन लामाले सघाउँछन् । म्यूजिक भिडियो दोस्रो भाग बन्ने तर्फ समेत म्यूजिक भिडियोले संकेत गरेको छ । युट्युबमा अपलोड भएको केही समयमा नै यस गीतको म्यूजिक भिडियोलाई ८ हजारभन्दा बढी पटक हेरिएको छ ।


यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*