प्रधानमन्त्री रोजगार कार्यक्रम कार्यान्वयन गर्न मनहरी गाउँपालिका जुट्यो

३१ जेष्ठ २०७६, शुक्रबार १३:१५

जयराम मोक्तान, मकवानपुर, ३१ जेठ । पश्चिम मकवानपुरको मनहरी गाउँपालिकामा प्रधानमन्त्री रोजगार कार्यक्रम कार्यान्वयनको काम अन्तिम चरणमा पुगेको छ । प्रधानमन्त्री रोजगार कार्यक्रम कार्यान्वयनका लागि मनहरी गाउँपालिकाले नौ वटै वडामा योजनाको विवरण र योजना कार्यान्वयनको लागि कामदार सिफारिस गरी पठाउनका लागि सबै वडालाई निर्देशन दिएको छ । सबै वडामा हाल योजना छनौट तथा कामदारहरुको विवरण तयार गरिँदै छ ।

प्रत्येक वडालाई ३ दिन भित्र योजना छनौट गरी रोजगारमा सहभागी हुन चाहाने ब्यक्तिहरुको विवरण गाउँपालिकामा पेश गर्न गाउँपालिकाले आग्रह गरेको छ । प्रधानमन्त्री रोजगार कार्यक्रममा सहभागी हुनका लागि मनहरी गाउँपालिकामा १८ सय जनाले आफ्नो नाम , विवरण दर्ता गरेका थिए । ति मध्ये पहिलो चरणको रोजगार कार्यक्रममा चालु आर्थिक वर्ष २०७६–७७ मा ४ सय जना बेरोजगार ब्यक्तिहरुले रोजगार पाउँदै छन् । पहिलो चरणमा सहभागीहरुले १ महिनाको रोजगार पाउने छन् । रोजगार कार्यक्रम कार्यान्वयनका लागि संघिय सरकारबाट ३३ लाख बजेट प्राप्त भइसकेको गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत देबराज चौलागाँईले जानकारी दिए ।

कार्यान्वयनका लागि प्रत्येक वडाबाट २५ जनाको दरले रोजगारमा सहभागी गराईने छ । रोजगार कार्यक्रममा सहभागी हुन नाम दर्ता गरेका सबै ब्यक्तिहरुले रोजागर पाउने तर कसैको इच्छ विपरित कार्यक्रममा सहभागी नगराइने प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत चौलागाँईले जानकारी दिए । विशेष गरेर निर्माण क्षेत्र अर्थात विकास निर्माणका लागि हुने विभिन्न काममा रोजागर दिइने छ । काममा सहभागी महिला पुरुषलाई समान ज्यालाको ब्यवस्था गरिएको छ । ८ घण्टा काम गरे बापत प्रत्येक कामदारले साँढे ६ सय रुपिँया ज्याला पाउने छन । काम गरे वापतको ज्याला नगदमा भने पाउने छैनन् । कामदारहरुले आफुले श्रम गरे वापतको ज्याला बैंक मार्फत आफ्नै खाता मार्फत भुक्तानी पाउने व्यवस्था गरिएको छ । तस्बिर–फाईल

यो पनि हेर्नुहोस्

फेसबुक च्याटले खोल्यो पोल–गीत डिलेट काण्डको पर्दाफास (भिडियो)

बोल माया जस्तै उत्कृष्ट प्रकाश सपुतको ‘गलबन्दी’, ‘बोल माया–२’ मा के होला ? (भिडियो समिक्षा)

छाती पिटेर श्रीमती रोइरहँदा कफिनको लास किन बोलेन ?

आँचलले पलको पोल खोलिन्

स्वर्गीय श्रीकृष्ण श्रेष्ठका हेर्नैपर्ने ५ चलचित्रहरु

मुर्चुङ्गा टिभीको लोकप्रिय समाचारहरु

दुबईमा यी नेपालीको बब्बाल डान्स्, केटा हो कि केटी छुट्याउनै समस्या
केही महिना अघि चर्चित भाईरल बाल गायक अशोक दर्जी र चर्चित गायक टंक बुढाथोकी सहितको टोली दुबईमा भएको सांस्कृतिक कार्यक्रममा पुगेका थिए । सोही कार्यक्रममा एक प्रवासी नेपालीले बब्बाल डान्स गरेका थिए । उनको गीतमा धेरै युवकले हुटिङ समेत गरेका थिए । उनी युवक हुन् कि युवती ? यो छुटाउन सबैलाई हम्मे–हम्मे पर्यो । तपाईले सक्नुहुन्छ कि ? हेनुृहोस् भिडियो–

दिपकराज गिरीको दुई वटी श्रीमती ?
शिर्षक पढेर अचम्म लाग्यो होला तर यो सत्य हो । नझुक्किनुस् है , यो कुरा कलाकार दिपकराज गिरीको वास्तविक जीवनको बारेमा होईन । उनी वास्तविक जीवनमा आफ्नै श्रीमतीसँग खुशी छन् । यहाँ म कुरा गरिरहेको छु दिपकराज गिरी सहितको टिमको नयाँ चलचित्र ‘छक्का पञ्जा ३’ को ।छायांकनको समयदेखि नै चर्चामा रहेको चलचित्रको ‘पहिलो नम्बरमा’ बोलको गीत साउन १४ गते युट्युबमार्फत सर्वाजनिक गरिएसँगै चलचित्रको कथाका बारेमा समेत कौतहुलता पैदा भएको छ । तर दिपकको दुई वटी श्रीमति देखिएसँगै यो चलचित्र बहुविवाह सम्बन्धी हो कि भन्ने अनुमान गर्न सकिन्छ ।

नायिका प्रियंका कार्कीले विवाह हुनु अघि नै सोचिन् छोरीको नाम
‘कथा काठमाण्डुको’ चलचित्रमा समावेश एक गीतमा अन्तरङ्ग दृश्य दिएपछि थप चर्चा र आलोचना समेत खेपिरहेकी चर्चित कलिउड नायिका प्रियंका कार्कीले विवाहपूर्व नै आफ्नी छोरीको नाम सोचेकी छिन् । फेसन कन्सियसमा हेक्का राख्ने उनले फेसन ट्रेन्ड अनुसारको ड्रेसप चेञ्ज गर्न र सोही अनुसारको जीवनशैली अपनाउन थालेको लामो समयसमेत भईसकेको छ । फेसनकै ?पमा पछिल्लो समय चर्चामा रहेको ट्याटु खोप्ने ट्रेण्डलाई समेत उनले अपनाइसकेकी छिन् । यसै सिलसिलामा उनले यहि ट्रेण्डलाई फलो गर्दै आफ्नो घाँटीमा हुनेवाला छोरीको नाम ‘आयंका’ लेखिएको ट्याटु खोपाएकी छिन् ।

प्रियंकाले सलमानको फिल्ममा काम नगर्नुको रहस्य यस्तो

हलिउडमा समेत धुम मच्चाउन सफल बलिउड नायिका प्रियंका चोपडाले सलमान खानको ‘भारत’ नामक चलचित्र छोड्नुको विषयलाई लिएर बलिउडमा ठूलो गसिप बनेको छ । मिडियामा आएका समाचारहरुका अनुसार प्रियंकाले आफ्नो ब्वाईफ्रेण्ड निक जोनससँग विवाहको कुरा भइरहेका कारण उक्त चलचित्र छोडेकी हुन् । तर उनले उक्त चलिचत्र छोडेसँगै फरहान अख्तर स्टारर फिल्म ‘द स्काई इज पिंक’ मा साईन गरेपछि भने उनको यो कारण ओझेलमा परेको छ । उनले साईन गरेकी चलचित्रको छायाँकन अगष्ट ८ बाट सुरु हुँदैछ ।

नायिका आँचल भन्छिन्–‘जीवनको अँध्यारा पाटालाई प्रेमले सिँगार्ने कथा हो ब्ल्याक’
नायिका आँचल शर्माले नेपाली कथानक चलचित्र ‘ब्ल्याक’ ले मानिसको जीवनको अँध्यारा पाटाहरु र प्रेमले ती अँध्यारा पाटालाई किनारा लगाउने कथा बोकेको बताएकी छिन् । चलचित्रको प्रचारप्रसारका क्रममा आज हेटौँडामा भएको पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै उनले चलचित्र हेरिदिन समेत सबैलाई आग्रह गरिन् । ‘हरेक मानिसको जीवनमा अँध्यारा (कालो) पाटाहरु हुन्छन्, ती काला पाटाहरुलाई कसरी सेतो बनाउने भन्ने बारेमा चलचित्र बनेको छ, उनले भनिन्, ‘जीवनमा माया भइसकेपछि कसरी अप्ठ्यारो चिजपनि सजिलो लाग्छ अथवा मायाले कस्तो अप्ठ्यारो ल्याउँछ भन्ने जस्ता सबै कुराहरु मिक्स भएको छ ब्ल्याकमा ।’ चलचित्रमा आफुसहित सबै यूनिटले निकै मेहनत गरेको आँचलले बताईन् ।


यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*