मनहरीमा उपभोक्ता र निकुञ्जको सम्बन्धमा दरार

२८ जेष्ठ २०७६, मंगलवार २३:२४

जयराम मोक्तान, २८ जेठ । पश्चिम मकवानपुरको मनहरीका स्थानियहरुले राष्ट्रिय निकुञ्ज र उपभोक्ताहरुको सम्बन्ध सुमुधुर हुनुपर्ने बताएका छन् । वन , जिवजन्तु र नदिजन्य पदार्थ संरक्षणमा मनहरी गाउँपालिकाको सहयोगमा डेक नेपालको आयोजनामा मनहरी ८ मा मंगलबार भएको पारस्परिक जवाफदेहिता परियोजना अन्तर्गत साझा सभा तथा राष्ट्रिय निकुञ्जको निती नियम र संरक्षण सम्बन्धि अन्तरक्रिया कार्यक्रममा सहभागीहरुले यस्तो बताएका हुन् ।

स्थानिय उपभोक्ताहरुप्रति निकुञ्जको निती नियम कडा भएका कारण दुई पक्ष विचको सम्बन्धमा दरार आएको उपभोक्ताहरुको भनाई थियो । निती नियम मात्र नभई दुई पक्षविच समन्वयको अभावका कारण सम्बन्धमा केहि दरार आएको सहभागीहरुले बताए । घर गोठ निर्माणको लागि मनहरी तथा राप्ति खोलामा रहेको विभिन्न नदिजन्य पदार्थ सकंलन गर्दा बिना कारण राष्ट्रिय निकुञ्जले दुःख दिने गरेको उपभोक्ताहरुको गुनासो रहेको थियो । लामो समयदेखि लालपुर्जा भएको जग्गा प्रयोग गर्दै आएपनि कुनै न कुनै कारण देखाएर आफ्नै क्षेत्रको नदिजन्य पदार्थमा बन्देज गर्दै आइरहेको उनीहरुले गुनासो गरे ।

आफुले उपभोग गर्दै आइरहेको लालपुर्जा भएको बालुवा, गिट्टी तथा ढुङगा निकालेर जग्गा सम्याउन खोज्दा समेत हस्तक्षेप हुने गरेको सहभागीहरुले बताए । त्यसै गरि निकुञ्ज तथा मध्यवर्ति उपभोक्ता समिती मार्फत बगरमा प्रवेश गर्नका लागि अनुमति पत्र लिएर जाँदा समेत त्यहाँ सुरुक्षाका लागि खटिएको नेपाली सेनाले गालिगलौच तथा अपशब्द प्रयोग गरेर ट्याक्टलाई नियन्त्रणमा लिने गरेको उपभोक्ताहरुको आरोप रहेको छ । निकुञ्जको कर्मचारीद्वारा नियन्त्रणमा लिएका ट्रयाक्टरहरुलाई शक्तिको आडमाा छुट्याउने गरिएको स्थानीयहरुले आरोप लगाए । निकुञ्जका कर्मचारीहरुले चिनजान र भानसुनका आधार केही ब्यक्तिका ट्रयाक्टरहरु ३ दिनमा छुट्ने गरेको र साधारण ब्यक्तीका ट्रयाक्टरहरु भने जरिवाना तिरेर १५ दिनसम्म निकुञ्जले नियन्त्रणमा राखी छाड्ने गरेको समेत उनीहरुले गुनासो गरे ।

राष्ट्रिष्य निकुञ्जले निकुञ्ज क्षेत्र आसपासमामा रहेको मानव भन्दा जगंली जनवारहलाई विशेष प्राथमिकतामा राखिरहेको उनीहरुले बताए । मानव र जनवारबिच द्वन्द भई मानबीय क्षति हुँदा निकुञ्ज र संरक्षण क्षेत्रमा रहेको सस्थाहरुले जिवजन्तु नै सर्वश्रेष्ठ मान्ने गरेको उनीहरुको आरोप छ । कार्यक्रममा सहभागीहरुको प्रश्नको जवाफ गाउँपालिका अध्यक्ष एकराज उप्रेती , पर्सा राष्ट्रिय निकुञ्जका सहायक वार्डेन , पर्सा राष्ट्रिय निकुञ्ज मध्यवर्ति ब्यबस्थापन समितिका अध्यक्ष पदम बहादुर तितुङ लगाएतकाले दिएका थिए ।

यो पनि हेर्नुहोस्

फेसबुक च्याटले खोल्यो पोल–गीत डिलेट काण्डको पर्दाफास (भिडियो)

बोल माया जस्तै उत्कृष्ट प्रकाश सपुतको ‘गलबन्दी’, ‘बोल माया–२’ मा के होला ? (भिडियो समिक्षा)

छाती पिटेर श्रीमती रोइरहँदा कफिनको लास किन बोलेन ?

आँचलले पलको पोल खोलिन्

स्वर्गीय श्रीकृष्ण श्रेष्ठका हेर्नैपर्ने ५ चलचित्रहरु

मुर्चुङ्गा टिभीको लोकप्रिय समाचारहरु

नेपाली युट्युब ट्रेण्डिङमा कब्जा जमाएका २ भारतीय चलचित्रहरु
नेपालमा भारतीय चलिचत्रको ठूलो बजार रहेको छ । यस तथ्यलाई कसैले नकार्न सक्ने अवस्था समेत छैन । हिन्दी फिल्म रिलिज हुँदा नेपालका सिङ्गलदेखि मल्टीप्लेक्स हलहरुमा देखिने दर्शकको भिडले समेत यही संकेत गर्छ । त्यतिमात्र होईन नेपालमा हिन्दी सिरियलको दबदबा पनि उत्तिकै छ । पछिल्लो प्रमाणका रुपमा युट्युब ट्रेण्डिङलाई आधार बनाउन सकिन्छ । अधिकांश समय नेपाली युट्युब ट्रेण्डिङमा हिन्दी फिल्मले कब्जा जमाउने गर्छ । यस सामाग्रीमा हामीले कुनै समय नेपाली युट्युब सर्भरमा पहिलो, दोस्रो र तेस्रो नम्बरमा नै कब्जा जमाउन सफल २ हिन्दी चलचित्रहरुका बारेमा चर्चा गरेका छौँ । भिआईपी–२ लल्कार र हिन्दी चलचित्र सञ्जुको ट्रेलर र गीतले कुनै समय एकैपटक ट्रेण्डिङ कब्जा गरेको थियो ।

युट्युब ट्रेण्डिङमा हिन्दी र नेपाली गीतको टक्कर

नेपाली युट्युब सर्भरमा आजभोलि हिन्दी गीत र नेपाली गीतहरुको घम्साघम्सी नै पर्छ । कहिले हिन्दी गीतको म्यूजिक भिडियोले नेपाली म्यूजिक भिडियोलाई पछार्छ त कहिले नेपाली गीतले हिन्दी गितलाई निकै तल झारिदिन्छ । यो सामाग्री तयार पार्दाको समयमा पनि नेपाली युट्युब सर्भरमा एक नेपाली र अर्को हिन्दी गीतको म्यूजिक भिडियोको निकै नै घम्साघम्सी भईरहेको छ । ती गीतहरु हुन्– सञ्जीव पराजुलीको ‘सोचमा’ र हिन्दी चलचित्र स्टुडेन्ट अफ दि इयर २’ को गीत हुकअप ।

युट्युब ट्रेण्डिङमा परेका ७ चलचित्रहरु (भिडियो सहित)

युट्युबको नेपाल भर्सनमा कयौँ चलचित्रहरु ट्रेण्डिङ पर्ने गरेका छन् । नेपाली चलचित्रको तुलनामा हिन्दी र साउथ भर्सन चलचित्रहरु छिटो र धेरै रिलिज हुने कारणले गर्दा हरेक दिन युट्युबमा हिन्दी चलचित्रहरु ट्रेण्डिङमा पर्ने गरेका छन् । यो सामाग्री तयार पार्दाको समयमा पनि युट्युबमा ७ वटा हिन्दी चलचित्रहरु ट्रेण्डिङमा छन् । ती चलचित्रहरुको बारेमा यहाँ भिडियो सहित चर्चा गरिएको छ ।

भारतीय अभिनेत्री सोफियाका पुर्व पति पर्फ्यूम शोरुमबाट पक्राउ
मोडलबाट भिक्षुणी बनेकी बिग बसकी पूर्व प्रतियोगी तथा एक समय भारतीय अभिनेत्रीका रुपमा उदाएकी सोफिया हयातका पूर्व श्रीमान लण्डनस्थित एक परफ्युमको शोरुमबाट पक्राउ परेका छन् । पूर्व पतिले धोका दिएको भन्दै सोफियाले आफ्ना पूर्व श्रीमानविरुद्ध मुद्दा दर्ता गरेकी थिइन् ।

शाहरुख खान कसरी बने बच्चा ? रहस्यको पोको खुल्दै

सबैलाई थाहा भएकै कुरा हो कि अब शाहरुख खानका छोराछोरी समेत निकै ठूला भइसकेका छन् । तर उनी एक्कासी कसरी होचा कदका साना बालक बने ? यो विषयले बलिउडमा हिन्दी चलचित्र ‘जिरो’ को शुटिङ भएको अवस्थादेखि नै चर्चा पाएको थियो । निकै वर्षपछि शाहरुख खान र सलमान खान संगै देखिएका ‘जिरो’ को इद विशेष टिजर सार्वजनिक भएसँगै यसको चर्चा थप चुलिएको छ ।

‘बउवा सिंह’ नामक होचा कदका व्यक्तिको भूमिकामा देखिएका शाहरुख खान टिजरको शुरुवात सँगै बलिउडका चर्चित नायिका कट्रिना कैफको तस्बिर अंकित टिसर्ट, कालो ज्याकेट र जिन्समा गम्सा बेरेर स्टेजमा प्रवेश गर्छन् । चारैतिर हुटिङ र सँगै तालीको गडगडाहट हुँदा सलमान खान स्टेजमा देखिन्छन् अनि सुरु हुन्छ असली कथा । तर इद मुबारक भन्दै गर्दा शाहरुख खान सलमानको शरिर माथि चढेर चुम्मा लिएसँगै टिजर समाप्त हुन्छ । दर्शक अझै केही बाँकी छ कि भनेर हेर्न बाध्य हुन्छन् । तर टिजर यत्ति हो ।

अचम्म : आलियाको एउटै गीतमा १ सय ७५ पटक कपडा चेन्ज

युवापुस्तामा चर्चित बलिउड नायिका आलिया भट्टले एउटै गीतमा १ सय ७५ पटक कपडा परिवर्तन गरेकी छिन् । उनले आफ्नो नयाँ चलचित्र ‘राजी’को ‘मुड के न देख दिलबरो’ बोलको गीतमा १ सय ७५ पटक कपडा परिवर्तन गरेकी हुन् ।

उक्त चलचित्रमा जासूसको भूमिका निभाएकी उनले पाकिस्तानी युवासँग बिहे गरेर भारतका लागि पाकिस्तानमा जासुसी गर्ने रोलमा छिन् । सोही क्रममा रिलिज गरिएको उक्त गीतमा बाबु र छोरीको संवेदना देखाइएको छ । यो गीतको बारेमा चर्चा गर्दै आलियाले गीतको सुटिङका क्रममा एक सय ७५ पटकभन्दा बढि बिदाईको पहिरन फेर्नु परेको अभिव्यक्ति दिएकी हुन् ।


यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published.


*