मनहरीको मसिनेमा वडा संवाद, यस्ता छन् मसिनेको समस्याहरु

१८ माघ २०७५, शुक्रबार ०६:४६
Masine Manahari-Murchunga TV

मकवानपुर, १८ माघ । मनहरी गाउँपालिका वडा नम्बर ४ मसिनेमा वडा सम्बाद कार्यक्रम भएको छ । मनहरी गाउँपालिका उपाध्यक्ष मनिला बिष्टको प्रमुख आतिथ्यमा भएको वडा सम्वाद कार्यक्रममा स्थानीय महिला, युवा तथा किशोरीहरुले स्थानिय सवालको बारेमा प्रश्न गरेका थिए ।

मनहरी ४ मसिनेको पशुपति माबिको शैक्षिक अवस्था, स्थानीय सडक, कृषि, स्वास्थको स्तरोन्नति, सिमान्तकृत समुदायको हक अधिकार लगायतका विषयमा छलफल गरिएको थियो । आम समुदायमा शिक्षा, स्वाथ्यको सहज पहुँच कमजोर भएको सहभागीले बताएका थिए । ऐलानी जग्गामा बसेका नागरिकको बेरोजगारी समस्या, गरिबिको समस्या, पर्सा पन्यजन्तु आरक्षको कारण भोग्नु परेको समस्याले स्थानियहरु आजित भएको वडा सदस्य ध्रुव खड्काले बताए । बालबालिका कुपोषणको समस्या बढी रहेको बताए । स्कुलको पहुँच सहज नभएको कारण बालबालिकाहरु स्कुल छोडेर गलैंचा बुन्न जाने गरेको र त्यहाँ कामको शिलशिलामा विभिन्न प्रकारको हिंसाको सिकार हुने गरेको उनले बताए ।

पर्सा बन्यजन्तु आरक्षबाट नियमतः पाउने मध्यवर्ती सुबिधा पनि स्थानीय निकायसँग समन्वय नभएको वडा अध्यक्ष खड्काले बताए । यो क्षेत्रका देखिएको समस्यालाई न्यूनिकरण गर्न र शिक्षामा पहुँच बढाउनको लागि स्थानिय अभिभवकलाई सचेतना कार्यक्रम, निःशुल्क शिक्षा, विद्यालय एकीकरण, विद्यालय बसको ब्यवस्थापन जस्ता प्रक्रियाको लागि गाउँ शिक्षा समितिले अध्ययन सुरु गरेको गाउँपालिका उपाध्यक्ष मनिला बिष्टले बताईन् । सिङ्गो बस्तिको समस्या भएपनी प्रधानमन्त्री एकीकृत बस्ती योजनामाको कार्यक्रम पनि यो क्षेत्रमा नीतिगत काम सुरु नै नभएको खड्काले बताए । वडाले खानेपानीको समस्या समाधान गर्नको लागि मुख्य प्राथमिकता दिएको वडा अध्यक्ष खड्काले बताए । उनको अनुसार वडामा २ स्थानमा खानेपानीको लागि बोरिङ गरिसकिएको छ । यसैगरी बिद्युतको लागि यस बर्ष १६ लाख बिनियोजन गरिसकेको उनले बताए ।

Masine Manahari-Murchunga TV 1

सम्वाद कार्यक्रममा वडा सदस्यहरु मुकुन्द पुडासैनी, सृजना सुनार, भीमलाल रुम्बा, सब इन्जिनियर भक्तबहादुर साउद समेतले सहभागिको जिज्ञासाको उत्तर दिएका थिए । क्यानडा फण्डको आर्थिक सहयोग तथा हिमराईट्स मकवानपुरले आयोजना र मनहरी गाउँपालिकाको सहकार्यमा कार्यक्रम भएको थियो । सम्बाद कार्यक्रम स्रोत ब्यक्ति प्रकाश ढकालले सहजीकरण गरेका थिए । सिमान्तकृत युवा सक्रिय सहभागीता परियोजना अन्तरगत उक्त कार्यक्रम गरिएको थियो । कार्यक्रममा हिमराईट्स मकवानपुर प्रखुम कुमारी वाईबा,नेपाल पत्रकार महासंघ मकवानपुर उपाध्यक्ष तथा सन्चारिका समूह ३ नम्बर प्रदेश अध्यक्ष सरिता दाहाल, पत्रकार महासंघ मकवानपुर कार्यसमिति सदस्य अशोजसुजन श्रेष्ठ लगायतको उपस्थिति थियो ।

यो पनि हेर्नुहोस्

युट्युब च्यानल र जिमेल आईडी कसरी बनाउने ?

रोग लागेपछि बिरामी श्रीमती छोडेर श्रीमान बेपत्ता

गुगल विज्ञापन नभए पनि युट्युबबाट पैसा कमाउने ४ तरिकाहरु

छाती पिटेर श्रीमती रोइरहँदा कफिनको लास किन बोलेन ?

आँचलले पलको पोल खोलिन्

पल र आँचलको प्रेमयुद्ध

अशोक दर्जीको खतरा कमेडी भिडियो

स्वस्तिमा र सेड्रिनामा को राम्री ?

दुबईमा अशोक दर्जीलाई देखेपछि दर्शकहरु खुशीले भुतुक्कै

वडा अध्यक्षको नमूना फुलबारी

अशोक दर्जीको खतरा फ्यान (भिडियो सहित)

हेटौँडेली युवाहरुको नयाँ सर्ट मूभि ‘वास्तब’ रिलिज (हेर्नुहोस् भिडियो)


यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published.


*